Az M5 és G5 szériájú LG 2025-ös OLED evo TV-k 4 fénykibocsátó rétegű panellel még fényesebb HDR képet ígérnek, akár 165Hz képfrissítéssel.
Az CES 2025 kiállítás alkalmával jelentett be az LG 2025-ös OLED evo M5 és G5 szériájú TV-it, melyek minden eddiginél fényesebb képernyőt, a legújabb Alfa 11 (α11) AI Gen2 processzort és mesterséges intelligencia által személyre szabott funkciókat kínálnak.
Az új OLED evo TV-k 139, 164, 195 és 211 centis (55”, 65”, 77” és 83”) modelljeiben az LG Brightness Booster Ultimate technológiája „a fénykontrol architektúrát és a fényfokozó algoritmusokat továbbfejlesztve” a szokványos OLED panelre épülő B5 modellekhez képest háromszor nagyobb fénysűrűség elérésére képes. Ez a G5 széria már 121 centis (48”) képernyővel is kapható modelljére és a 246 centis (97”) készülékekre nem vonatkozik, azok nem érik el ugyanezt a képfényességet.
Az LG 2025-ös OLED evo TV-i kiérdemelték az UL Solutions „Perfect Black”, „Perfect Color” minősítését, az Intertek pedig tanúsítja a 100%-os színhűséget. A 2025-ös OLED evo TV-k emellett a TÜV Rheinland „Quick Stability with Image Quality” tanúsítványát elnyerve gyors fényesség- és színhőmérséklet-stabilitással is büszkélkedhetnek. Az LG szerint a G5 a „legfényesebb TV a piacon”, aminek kiemelkedő a csúcsfényessége, a színteljesítménye és a teljes képernyős fényessége, ami a tavalyi G4 készülékekhez képest 40%-kal magasabb. Ez alapján a G5 készülékek kalibrált képbeállításban 2.000 nit (cd/m2) feletti csúcsfényességet és 300 nit (cd/m2) feletti teljes képernyős fényességet érhetnek el.
A LG Display egyelőre nem tett közzé műszaki információkat az új panelről, de korábban már szóltak hírek arról, hogy azok egy plusz fénykibocsátó réteggel lesznek fényesebbek és energiahatékonyabbak. Az új Panasonic OLED csúcstévé „Primary RGB tandem” OLED paneljének ismertetése alapján valószínűsíthető, hogy az egy-egy vörös és zöld, továbbá két mély kék fényösszetevőket előállító rétegből áll. A panelben ugyanakkor már nem használnak mikrolencseréteget (MLA).
A G5 szériájú OLED TV-k elsőként kínálnak 4K 165Hz képfrissítést akár változó gyakorisággal (VRR) továbbá NVIDIA G-SYNC és AMD FreeSync Premium kompatibilitást a zavartalan játékélményért. A különálló Zero Connect dobozból és képernyőből álló M5 készülékek vezeték-nélküli 4K 144Hz-es video- és hangátvitelt biztosítanak és ugyancsak NVIDIA G-SYNC minősítettek. Az LG 2025-ös OLED evo TV-k az elsők, amelyek megkapták a VESA ClearMR 10000 tanúsítványát, ami a gyors akciójelenetekben is hibátlan mozgókép-megjelenítést igazolja.
A 2025-ös OLED evo TV-k Alfa 11 (α11) AI Gen2 processzorral javítják a kép- és hangminőséget. Mélytanulási algoritmusok elemzik és finomítják az alacsony felbontású és gyenge minőségű képeket pixel-szintű pontossággal javítva azok felbontását. A Dynamic Tone Mapping Professional szakértői szintű árnyalati leképzést kínál a HDR10 formátumú tartalmakhoz. Újdonság a környezeti fényviszonyokhoz illeszkedő Filmmaker Mode.
Az AI Sound Pro virtuális 11.1.2 csatornás térhangzást állít elő a tónusegyensúlyt és hangtisztaságot is beállítva. A személyre szabhatóság jegyében a legújabb OLED TV-k mesterséges intelligencia alapú funkciói felismerik és alkalmazkodnak az egyéni hang- és vizuális preferenciákhoz. Az AI Picture/Sound Wizard segítségével minden felhasználó saját ízlésének megfelelő hang- és képbeállítást választhat.
A felhasználói élmény fokozására a megújult AI Remote távirányítóval bekapcsolt TV-n az AI Welcome név szerint köszönti a felhasználókat és személyre szabott ajánlásokat ad preferenciáik és nézői szokásaik alapján, az AI Voice ID a felhasználó hangjának felismerésével automatikusan vált profilt és vele tartalmi javaslatokat. A nagy nyelvi modell segítségével az elmondottak kontextusát megértő és a felhasználó szándékait azonosító AI Search tartalomkeresés egyelőre csak az USA-ban és Koreában működik, ahogy a Generative Image Gallery is, ami hangutasításokkal hoz létre egyéni háttereket.
Az idei LG TV-k webOS 25 platformja biztosít hozzáférést a streamingszolgáltatásokhoz, a tartalmak és a beállítások könnyebb elérését ígérve. Az új kezdőképernyő gyorsabb, kényelmesebb és a továbbfejlesztett felhasználói felülettel és kategóriákkal még inkább testre szabható. A webOS mostantól a többplatformos integrációt is támogatja a Home Hub révén különböző IoT eszközök vezérléséhez a ThinQ és a Google Home zökkenőmentes összekapcsolásával.
Az LG OLED TV-k 106 és 211 cm (42” és 83”) közötti képátlójú olcsóbb C5 modelljeibe továbbra sem építenek majd mikrolencseréteggel (MLA) ellátott panelt, de a tavalyi C4 szériához képest valamivel így is jobb lesz azok képfényessége és színteljesítménye, valamint továbbfejlesztett Alfa 9 (α9) processzor működik majd bennük. A B4-et felváltó ugyancsak tovább javított 121 és 211 cm (48” és 83”) közötti képátlójú B5 szériájú készülékeknek továbbra is négy HDMI 2.1 csatlakozója lesz és csak a 120Hz képfrissítést támogatják.
Az LG OLED evo M5 és G5 valamint az OLED C5 és B5 TV-k várhatóan tavasszal kerülnek piacra.
Kapcsolódó tartalmak kereséséhez az alábbi címkék használatát javasoljuk.