1. Oldal
A jelentős LCD gyártók aggódva tekintenek Kínára, ahol az előrejelzések szerint a panelgyártás erőteljes felfutása várható az elkövetkező években, ami piacvesztést jelenthet számukra.
A fenyegetés kivédésének egyik lehetséges módja a közös vállalat létrehozása. Mind a Samsung mind az LG kapcsolatban áll már kínai cégekkel LCD panelgyárak fejépítésében, japán sajtójelentések pedig azt jelzik, hogy a Sharp egy 10. generációs LCD üzem felépítését fontolgatja Kínában. Nanjing önkormányzata be is jelentette, hogy a Sharp tervezett gyára havonta 80.000 darab 10. generációs üveghordozót lesz képes feldolgozni, ami közel 1,5 millió 102 centis képernyő havi kapacitásnak felel meg. A Sharp azonban hivatalosan tagadják a terv létezését.
Iparági elemzők szerint a nagyobb TV gyártók úgy védhetnék ki igazán a kínai fenyegetést, ha megtalálnák a módját, miként függetleníthetnék magukat az LCD technológiától, azaz ha más, hatékonyabb, gazdaságosabb képernyő technológiát alkalmaznának.
Az OLED képernyő technológia jelenthetné talán a legjobb lehetőséget arra, hogy a jelenleg még meglévő technológiai előnyüket kihasználva megtartsák piacvezető pozíciójukat a jelentős képernyőgyártók. Ellenkező esetben azzal kell szembesülniük, hogy csökkenteniük kell saját gyártási költségeiket vagy profitjukat, hogy felvegyék a versenyt a kínai versenytársakkal szemben.
Kapcsolódó linkek:
Nyomtatással készült 48 centis OLED TV a Samsungtól
A 2. negyedévében is nőtt a TV piac, de két régióban gyengült
OLED: új olcsóbb elektronika segítheti a tömeggyártást
LG OLED TV 79 centis képátlóval a 2010-es IFA-n
Idén 242 millió TV kerül piacra köztük 188 millió LCD TV
OLED: új alkalmasabb meghajtású OLED panel a Sonytól
OLED: olcsóbb panelt ígér a DuPont új nyomtató technikája