1. Oldal
A veszteségmentes átvitel érdekében 60MHz sávszélességű, a legnagyobb felbontású HDTV videojelhez is megfelelőek a komponens be- és kimenetek. A számos videojel bemenet és kimenet között a komponens és S-Video jeleket oda-vissza alakítva (az S-Video bemenetet kompozit kimeneti jellé is) az erősítők nagy szabadságot adnak a felhasználónak a képalkotó eszköz jelellátásban. A digitális audiobemenetek (5 optikai és 3 koaxiális) száma elegendő, de ezeken csak PCM vagy tömörített (Dolby Digital, DTS hangjelek közlekedhetnek, sajnos tömörítetlen digitális audiojel átvitelre szolgáló csatlakozó (pl. i.Link) nincs.
A nagyobb és drágább erősítő kb. 50.000 Ft felárért a képernyőn megjelenő menü mellett grafikus felhasználói interfészt, a második zónának a hangkimenet mellett videojelet és eggyel több (3) komponens bemenetet kínál. Az RX-V2500 fejlettebb mérőrendszere a házi-mozi helyiség méretét és utózengési viselkedését is automatikusan számításba veszi. Parametrikus hangszínszabályzója kézzel is beállítható nemcsak az automatikus mérőrendszer által és persze több, nagyobb kimeneti teljesítményt biztosító minőségi végfok-tranzisztort és alacsonyzajú, kis belső ellenállású Schottky diódát építenek bele.
Az RX-V1500 és RX-V2500 előlről nagyon hasonlóak |
Az RX-V1500 hét végfokozata 180W-os (DIN 1kHz, 0,7% THD, 4Ω) illetve 120W-os (RMS 20Hz-20kHz, 0,04% THD, 8Ω) ami tetemes teljesítménytartalékot jelent még nagyobb helyiség hangosításakor is, nem véletlen a THX Select minősítés. A digitális jelfeldolgozás és a hangra optimalizált áramkörök Digital ToP-ART (Digital Total Purity Audio Reproduction Technology) konstrukciós technológiáját már korábbi modelljeiben is alkalmazta a Yamaha. A tiszta zenehallgatást szolgáló „Pure Direct” üzemmódban a jel bemeneténél a lehető legrövidebb, legdirektebb módon zajlik annak előerősítése, és a digitális áramkörök valamint a videofunkciók kikapcsolódnak.
Az RX-V2500-nek nemcsak a hangminőségén igyekeztek javítani a RX-V2400RDS1726-hez képest, de kezelőfelületének egyszerűsítésével sokat segítenek a használhatóságán is. 190W-os (DIN 1kHz, 0,7% THD, 4Ω) illetve 130W-os (RMS 20Hz-20kHz, 0,04% THD, 8Ω) csatornánkénti teljesítménye kicsivel nagyobb elődjénél. Két- és sokcsatornás analóg és PCM jelekhez már egyaránt használható a „Pure Direct” funkció. Az erősítő minden beállítása kényelmesen megjeleníthető a képernyőmenün, ráadásul a beállított értékeket könnyen értelmezhető grafikák reprezentálják. A csatlakozók között 2db IR be/kimenet, 2db 12V-os trigger kimenet és egy RS232 interfész is található, mely utóbbin keresztül intelligens távvezérlő rendszerrel is irányítható a vevőerősítő.
A rövidesen nálunk is megjelenő új modellek, ha igazodnak az európai árakhoz, kb. 220.000 Ft és 270.000 Ft körül kerülnek majd a polcokra. (Ezek még nem hivatalos fogyasztói árak!)