Az LG rövidesen tömeggyártásban állíthat elő OLED TV-ket a DuPont felvásárolt tintasugaras nyomtatási alaptechnológiáival csökkentve a termelési költségeket és javítva a képminőséget.
A DuPont bejelentése és a The Korea Times cikke szerint az LG vegyi és más alapanyagokkal foglalkozó részlege, az LG Chem megszerezte a DuPont tintasugaras nyomtatásban használatos oldható OLED technológiához kapcsolódó szellemi tulajdonjogait valamint az ilyen anyagok és eszközök előállítására szolgáló bizonyos berendezéseit is.
Az április 2-án Szöulban bejelentett megállapodás kapcsán a koreai médiának tett LG Chem nyilatkozatok szerint: „A felvásárlással minden oldható OLED anyaggal kapcsolatos technológiát biztosíthatunk. A DuPont korszerű ágazati technológiáit mintegy 20 éve fejleszti.” A cég továbbá azt várja, hogy a felvásárlással az „új generációs” OLED képernyők gyártása a következő öt évben elkezdődik.
Ma az OLED képernyőpanelek tömeggyártása során költséges vákuumgőzöléses eljárást alkalmaznak. Az oldható OLED anyagokkal a képernyőket tintasugaras nyomtatási módszerrel lehet tömegesen előállítani, ami gyorsabb, rugalmasabb és kevésbé költséges. Ráadásul az oldható OLED anyagok szélesebb színtartományt lehetővé téve javíthatják a képminőséget is. A jelenlegi OLED TV-k színei csak a DCI-P3 színtér reprodukálására korlátozódnak.
Az LG már jó ideje kutatja a nyomtatásos panelgyártásban az oldható OLED anyagok használatát, de a felvásárlással most mindez felgyorsulhat. Korábban a Samsung is invesztált a tintasugaras nyomtatásba, azt a Kateeva nevű céget finanszírozva, mely a DuPont partnere az OLED képernyők nyomtatással történő előállításában. Azt nem tudni, hogy a DuPont érintett technológiáinak LG általi felvásárlása miként érinti a versenytárs terveit.
A felvásárlás árát a felek nem közölték, de egyesek úgy vélik, hogy az akár több mint 200 milliárd koreai won (kb. 50 milliárd Ft) is lehet.
Kapcsolódó tartalmak kereséséhez az alábbi címkék használatát javasoljuk.