1. Oldal
Az AVR 635 és AVR 435 az első modellek EzSet/EQ funkcióval, ami a mellékelt mérőmikrofonnal automatikusan megméri a használatban lévő hangsugárzókat, meghatározza, milyen mélyfrekvenciák előállítására alkalmasak, beállítja hangerőszintjeiket és késleltetéseiket, valamint a szoba akusztikájának hatását kiegyenlítendő a frekvenciamenetüket is módosítja.
Mindegyik modell nagy-sávszélességű HDTV kompatibilis komponens videojel kapcsolására alkalmas ki- és bemenetekkel rendelkezik, a kompozit és S-Video jelforrásokat komponens kimeneti videojellé konvertálja, és automatikusan érzékeli, hogy azonos műsorforráshoz tartozó analóg és digitális audió bemeneteik közül melyiken van jel, s azt választja ki. A legkisebb modellt kivéve az összes új vevőerősítő rendelkezik A/V Sync Delay funkcióval, ami képes kiegyenlíteni a digitális videoforrás vagy képmegjelenítő képének késését a hanghoz képest.
A jelenlegi AV vevőerősítők közül talán a Harman Kardon modellek mélyhang menedzselése állítható be a legrugalmasabban. A front bal/jobb, a center, a surround bal/jobb és a hátsó surround bal/jobb hangsugárzókhoz külön-külön választhatunk a hat keresztváltási frekvenciából (az AVR 135 esetén a surround csatornákhoz együtt adható meg a keresztváltás). Ráadásul a különböző bemeneti hangforrásokhoz más-más konfigurálható, így zenehallgatáshoz és mozizáshoz eltérően optimalizálható a hangrendszert.
Az AVR 135 kivételével az új sorozat modelljei mind képesek a jelenleg ismert összes korszerű surround formátum kezelésére és 7.1-es hangteret tudnak teremteni 5.1-csatornás hangforrásból (Dolby Surroud Pro Logic IIx), illetve térhatású hangot két hangsugárzóval vagy fejhallgatón (Dolby Virtual Speaker, Dolby Headphone).
Mint minden Harman Kardon AV vevőerősítő, az új AVR-ek is alkalmazzák a Logic 7 technológiát, mely mind mátrixkódolt, mint sztereó hangból képes térhatású hangot előállítani, kompatibilis a 96kHz-es digitális hangforrásokkal is, és két hallgatási módja is létezik (Cinema és Music). Az AVR 635, AVR 435 modellekben ráadásul a Logic 7 legújabb változata működik, ami a hátsó surround csatornák javított utóprocesszálása révén jobb hangtér-leképzésre képes.
Harma Kardon AVR 335 |
Az összes AVR sorozatú vevőerősítőbe 24-bit/192kHz-es A/D konvertereket és a legkorszerűbb 32-bites DSP processzorokat építenek a kimagasló felbontás, dinamikatartomány és csatorna-szeparáció érdekében.
A többszobás alkalmazást segíti, hogy a három nagyobb modellben a hátsó surround erősítőcsatornák egy független hangforrásról megszólaltatott második zóna sztereó erősítőjének is kijelölhetőek (ekkor persze házi-moziban csak 5.1-csatorna szól). A második zóna független videó és audió jelkimenettel és távvezérlési lehetőséggel is rendelkezik.
Harma Kardon AVR 635 |
Az AVR 635-öt és AVR 435-öt A-BUS-al is ellátták, amin keresztül egy Cat. 5 kábellel Harman Kardon AB 1 kompatibilis erősítő/kontroller csatlakozhat az AV vevőerősítőkhöz egy másik szobában, helyi hangerőszabályzással és távirányítással.
A Harman Kardon nagyáramú, nagy-sávszélességű végfokozatainak rendkívüli hanghűsége és dinamikája ma már legendás, azt pedig, hogy az új készülékek szépek-e, azt mindenki döntse el maga (Szerintem gyönyörűek! – A szerző).
Hozzánk várhatóan február végér érkeznek meg az első darabok.