1. Oldal
A 3D mozi legnevesebb szószólója, az Avatar rendezője James Cameron sürgeti ugyan a TV-s közösséget a 3D technológia befogadására, de óva int a 2D-ről 3D-re konvertáló technológiák sietős megoldásként való használatától.
Cameron a költségcsökkentő 2D-ről 3D-re konvertáló technológiák iránti növekvő érdeklődés ellen szólalt fel, amelyre sok iparági szakember úgy tekint, mint a 3D piac lendületét fenntartó eszközre. Márpedig az anyagiakkal mind tudatosabban számoló film és TV gyártók a 3D tartalmak tömeggyártását egyszerűsítő technikát látnak a 2D-ről 3D-re konvertálásban. A rendező a kísértés ellen szólva úgy tartja, hogy az a legkevésbé sem a legjobb módja a megtakarításnak, és minden így előállított tartalom „szemfáradást és fejfájást” okoz.
Miközben a rendező figyelmeztetése elsősorban a tartalom-előállítóknak szól, az ugyanúgy vonatkozhat a 3D TV-k gyártóira is. A Samsung és a Sony beépíti 3D TV készülékeikbe a valósidejű 2D-ről 3D-re konvertáló technológiát. A Panasonic azonban eddig nem kínál ilyen lehetőséget, mert nem akarják összezavarni a fogyasztókat egy másodosztályú átalakító technológiával.
Meglepő ugyanakkor, hogy maga Cameron viszont buzgón dolgozik korábbi, minden addigi rekordot megdöntő filmje a Titanic 3D-re alakításán egy fejlett konverziós technológiát használva. A projekt elmondások szerint 12 millió dollárba kerül és két évig tart majd.
Kapcsolódó linkek:
Az Avatar Blu-ray sikerének árnyoldalai
Az Avatar Blu-ray Disc firmware frissítést kívánhat
Élő 3D közvetítés a francia nyílt teniszbajnokságról
Figyelem! Ittasan és terhesen nem ajánlott 3D TV-t nézni!
Sony – FIFA: további információk a 3D focivébéről
Probléma a 3D-vel