A Panasonic JZ2000 a gyártó első „AI” processzorával kínál fényesebb OLED panelt, HDMI 2.1 (HFR és VRR) csatlakozást és továbbfejlesztett Dolby Atmos hangzást.
A Panasonic közlése szerint a JZ2000 az első TV, amiben a mesterséges intelligenciát (AI) alkalmazó „HCX Pro AI Processor” működik. A versenytársakhoz hasonlóan a Panasonic is azt állítja, hogy az AI valós időben elemzi a megjelenítendő tartalmat és annak megfelelően állítja be a képet (és a hangot is). Ez a több mint egymillió különféle tartalom gépi betanulására alapuló algoritmus igyekszik a nézők többsége számára kényelmes módon beállítani az ideális kép- és hangminőséget.
A kiadott sajtóanyag magyarázata szerint: „A HCX Pro AI Processor a képet másodpercenként elemezve képes valós időben azonosítani a lejátszott tartalmat. A processzoron belüli AI feldolgozó ezután összehasonlítja a látottakat egy könyvtárba betanított különféle tartalmakkal, annak érdekében, hogy a kép és a hang minőségét automatikusan optimalizálhassa az adott típusú tartalomhoz. Ha például azt érzékeli, hogy focit néz, akkor a képminőséget úgy állítja be, hogy a fű élethűbb legyen, a játékosok valóságosabbak, s közben a hangot is automatikusan állítja, hogy úgy érezze, mintha ott lennél a stadionban.”
A Panasonic JZ2000 a fenti auto AI üzemmód kikapcsolásával persze képes a forrásanyaghoz hű képmegjelenítésre is. A „Hollywood az otthonodhoz” és a „Hollywoodra hangolva” szlogeneket továbbra is használja a márka, mely a japán műszaki és mérnöki tudásból származó technológiai precizitását és Stefan Sonnenfeld szakértelmét ötvözi az OLED csúcs TV-ben, amit a fényelő szakember ügyfélei referenciamonitoraként használ napi munkájában.
A JZ2000 támogatja az összes releváns HDR formátumot, köztük a HDR10, HDR10+, a HLG (és HLG Photo) valamint a Dolby Vision videókat. Ráadásul rendelkezik a Dolby Vision IQ és az idei újdonság HDR10+ Adaptive funkcióval is, melyek a HDR képet a dinamikus metaadatok mellett a szoba megvilágítási körülményeit is figyelembe véve jelenítik meg. Ehhez a TV a beépített fényérzékelőjétől származó információt használja.
Továbbra is támogatott a Filmmaker Mode, amit szintén kiegészít a TV beépített fényérzékelőjének segítségével a képet a környezeti fényszint alapján dinamikusan beállító Intelligent Sensing (intelligens érzékelés) funkció. Ez a nem Dolby Vision vagy HDR10+ műsorforrásokkal is működik.
Miután számos versenytárs TV-in már működik HDMI 2.1 csatlakozás idén végre a Panasonic készülékein is lesz ilyen interfész. A JZ2000 az eARC és az ALLM mellett HDMI 2.1 bemeneten keresztül a HFR (feltehetően 4K/120Hz képsebesség) és a VRR (változó képfrissítési gyakoriság) funkciókat is támogatja.
A Panasonic az új „Game Mode Extreme” részeként jelentős erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy a JZ2000 az OLED TV-k között az egyik legrövidebb bemeneti késéssel (input lag), rendelkezzen. A cég szerint ezt sikerült is elérniük, mégpedig nem a panelen végrehajtott javításoknak, hanem a nagy teljesítményű processzornak és a gyártó jelentős mérnöki fejlesztéseinek eredményeként.
Az elődeihez hasonlóan a JZ2000 készülékekbe is a „Master HDR OLED Professional Edition” egyedileg kialakított paneleket építik, melyekkel azok magasabb csúcs- és általános fényességet produkálnak, és persze 4K felbontásúak.
A JZ2000 hangrendszere az elődjéből már ismert előre és felfelé irányított hangsugárzók mellett oldalra sugárzókkal is rendelkezik. Ezek és a 360° Soundscape Pro hangtechnikai csomag képes megszólaltatni a Dolby Atmos körülölelő hangélményét.
„A több hangszóró azt jelenti, hogy a JZ2000 jobban adja vissza a hangok irányát, így a nézők még jobban elmerülhetnek a jelenetben. Filmnézés közben átélhetik az igazi mozihangzást, sportközvetítéseknél pedig a stadion lelátóján érezhetik magukat.” A JZ2000 erőteljes és dinamikus hangzást szólaltat meg masszív basszussal. A „Tuned by Technics” hangrendszert a Technics, a Panasonic neves hangtechnikai márkájának mérnökei segítettek kifejleszteni.
A Panasonic a My Home Screen platformjának már 6.0-ás a legújabb verziója. Ennek egyik újdonsága a My Scenery, ami a felhasználónak lehetővé teszi, hogy a képernyőn a hangulatának vagy a napszaknak megfelelő előre feltöltött vagy saját háttérképet vagy videót jelenítsen meg. A platform menürendszerét is továbbfejlesztették, hogy gyorsan lehesse elérni a leggyakrabban használt kép- és hangbeállításokat.
A JZ2000 OLED TV-k kettős Bluetooth kapcsolaton át két különböző Bluetooth eszközre továbbíthat hangot egyidejűleg.
Arról nem tudni, hogy a márka tervezi-e korábbi TV-in a 6.0 verzióra frissítést.
A Panasonic JZ2000 OLED TV főbb jellemzői: |
Kép:
|
Hang:
|
Okos TV és egyéb funkciók:
|
Kapcsolódó tartalmak kereséséhez az alábbi címkék használatát javasoljuk.