A JBL Synthesis SDP-55 és SDR-35 AV processzor és vevőerősítő kínálnak először a sokcsatornás audiót hálózaton továbbító Dante technológiát.
A JBL Synthesis elnevezésű termékcsaládja és az azokból felépülő hangrendszerek már régóta a házimozik legfelsőbb szintjét képviselik. A márka nevét viselő AV processzorok és AV vevőerősítők korábban tulajdonképpen a Lexicon termékei voltak, míg mostanság a szintén a HARMAN csoporthoz tartozó Arcam AV processzorok és vevőerősítők alapjaira épülnek. A márka jelenlegi SDP-75 csúcsprocesszora viszont a Trinnov Altitude 16 processzorral azonos.
Idén két új úgymond belépő komponenssel bővült a JBL Synthesis termékválasztéka, az Arcam eredetű 16-csatornás jelfeldolgozást biztosító SDP-55 AV processzorral és az ezzel majdnem azonos, de a 16 szimmetrikus XLR kimenet helyett 7x 100W (8Ω, 1kHz, 0,2% THD, az összes csatornát hajtva) G osztályú végfokot kínáló SDR-35 AV vevőerősítővel. Külső végerősítőkkel kiegészítve a 16 csatorna sokféle hangsugárzó-elrendezés meghajtását biztosítja, melyek közül a 9.1.6 lehet a legelterjedtebb konfiguráció.
Az SDP-55 és az SDR-35 is négy függetlenül konfigurálható DSP csatornát kínál, megfelel az IMAX Enhanced program minősítésének és dekódolja a Dolby Atmos, a DTS:X valamint az Auro-3D hangformátumokat. Mindkettőben működik a DTS Virtual:X 3D virtualizációs technológia mellett a valamikor még a Lexicon, most már a HARMAN által fejlesztett Logic16 felkeverő eljárás legújabb verziója is, ami háromdimenziós hangteret állít elő bármely bemeneti forrásból a mono hangtól a 15.1 csatornásig.
A modellek minden csatornájában új csúcsminőségű 24 bit/192 kHz-es ESS Saber 9028 Pro D/A konverter működik 114 dB dinamikatartománnyal, a Dirac Live szobakorrekciónak pedig része a több mélynyomó rendszerbe integrálását biztosító legnagyobb tudású új basszuskezelő csomag is.
A komponensek hét be- és három (2 + 1 második zóna) kimeneti HDMI csatlakozója támogatja a HDR10, HDR10+, Dolby Vision és HLG nagy dinamikatartományú (HDR), valamit a 3D formátumokat HDCP2.2 tartalomvédelemmel. A HDMI 2.0b specifikációnak megfelelő HDMI kártya cserélhető, így könnyen frissíthető majd a teljes HDMI 2.1 specifikációnak megfelelőre.
Természetesen zenék is hallgathatóak az új komponenseken Ethernet vagy Wi-Fi kapcsolaton át a Spotify Connect, a beépített Chromecast, az Apple Airplay 2, a Roon, a Harman Luxury MusicLife alkalmazása révén, vagy közvetlenül USB meghajtóról lejátszva, illetve Bluetooth kapcsolaton keresztül aptX HD-val.
A fentiek persze sok más konkurens AV processzorban és AV vevőerősítőben is megtalálhatóak, de van valami, amiben első és ezidáig egyedülálló a JBL Synthesis SDP-55 és SDR-35. Mindkettő tartalmazza a professzionális hangtechnika világában igen elterjedt, internetes protokollon AV tartalmat továbbító Audinate Dante AV-over-IP technológiát. Ez a hálózati technológia tömörítetlen többcsatornás digitális audiót képes nulla közeli késéssel és teljes szinkronizálással eljuttatni a kompatibilis készülékek között. A két új komponens a feldolgozott audió mind a 16 csatornáját, valamint a 2. zóna audiojelét (összesen tehát 18 csatornát) továbbíthat bármely Dante kompatibilis vevőeszközre szabványos hálózaton keresztül. A Dante feleslegessé teszi a sok nehézséget okozó, drága analóg vagy sok-eres kábelezést, amit olcsó, könnyen beszerezhető és telepíthető CAT5e és CAT6 kábelekkel vált ki, gazdaságos megoldást kínálva. A Dante rendszerhez a kábeleken kívül csak egy alkalmas Ethernet „switcher” adatkapcsolati eszközre van szükség és könnyen elvégezhető szoftveres konfigurációra. A JBL Synthesis termékcsaládban vannak Dante kompatibilis végerősítők is, de más gyártók is széles választékban kínálnak ilyet és más kompatibilis audiotermékeket. A Dante a médiát és vezérlést egyetlen szabványos IP hálózaton integrálja a teljes rendszerhez végtelen számú alkalmazási lehetőséget kínálva.
A JBL Synthesis termékek áraihoz képest kedvezőnek mondható, hogy az SDP-55 1,9 millió Ft alatt elérhető, és az SDR-35 sem kerülhet többe 2,5 millió Ft-nál.
JBL Synthesis SDP-55 és SDR-35 fontosabb jellemzői: |
|
JBL Synthesis SDP-55 adatlapja
JBL Synthesis SDR-35 adatlapja
Kapcsolódó tartalmak kereséséhez az alábbi címkék használatát javasoljuk.