A Leica Cine Play 1 felhasználóbarát kezelhetőséget és prémium minőségű vetített képet ígér okos funkciókkal a márkára jellemző magas áron.
A Leila, mint márka főleg drága prémium fényképezőgépiről ismert. A Leica Smart Projection GmbH pedig most a korábbi prémium kategóriájú ultrarövid távolságra vetítő Leica Cine 1 I 120/100/80 TV-t kiváltó projektorok kínálatát bővíti a „sokoldalú, kompakt, időtálló kialakítású mini-projektorral”- áll a Leica Cine Play 1-et bejelentő sajtóközleményben.
A Leica Cine Play 1 is a Texas Instruments DLP chipjével és XPR technológiájával állítják elő 8,3 millió képpontból álló 4K felbontású képét. Az „innovatív tripla RGB lézertechnológiájú fényforrás 25.000 óra feletti élettartamot, akár 3.000 ANSI lumen fényáramot és BT2020 100%-át meghaladó színtérlefedést ígér, ami fényes és gazdag színvisszaadású vetített képet biztosít.
A vetítő kezeli a HDR10, Dolby Vision, HDR10+ és a HLG HDR videókat. A prémium képminőséget a Leica saját képfeldolgozási technológiája (Leica Image Optimization – LIO™) támogatja, ami „speciális képoptimalizáló algoritmusokat alkalmaz különösen természetes színvisszaadás, a finoman árnyalt színátmenetek és a kiemelkedő kontrasztarányt biztosítása érdekében”.
A beépített 2x 10 wattos hangszórók gazdag basszushangokat és tiszta hangzást ígérnek, amit az integrált DTS Virtual:X technológia virtuális térhangzással gazdagít. A vetítő feltehetően képes kiadni HDMI eARC csatlakozóján a Dolby Atmos hangformátumot.
A Leica magas minőségi szabványainak megfelelően készülő Leica Summicron zoomlencséje 164 és 762 cm (65” és 300”) közötti képernyőméreteknél a teljes zoomtartományban egyenletesen magas képalkotási teljesítményt garantál 4K felbontásban. A könnyű és kompakt vetítő szinte bárhol felállítható, az integrált automatikus beállítási funkciók problémamentes kép- és fókuszbeállítást tesznek lehetővé, manuális beavatkozást nem igényelve.
A Leica Cine Play 1 házán nem találunk tápcsatlakozást vagy tápkábelt. A tápellátás diszkréten az állvány vagy a külön megvezető padlóállvány alaplemezén keresztül történik, ami biztonságos és megbízható csatlakozást biztosít az állványokba integrált védett tűs érintkezési rendszernek köszönhetően. A padlóállvány a projektor rugalmas elhelyezését is jól szolgálja.
A vetítő két HDMI 2.1 portja közül az egyik HDMI eARC funkciójú. A két USB 3.0 és Ethernet LAN csatlakozó mellett digitális optikai valamint analóg (Mini Jack) audiokimeneteket találunk a hátlapon. A vezeték-nélküli Bluetooth és kétsávos (2,4GHz/5GHz) már Wi-Fi 6E kapcsolat sem hiányzik.
A Leica vetítőkben a Hisense fejlesztette Android alapú VIDAA okos TV platform fut elérést biztosítva egyebek mellett az Amazon Prime Video, a Disney+, a Netflix és a YouTube streamingszolgáltatások alkalmazásaihoz is. Az Apple AirPlay tartalommegosztás és képernyőtükrözés mellett okosotthon integráció valamint feltehetően a Hisense VIDAA Voice Control és talán az Alexa built-in beszédgang-asszisztens funkciók is működnek, utóbbiak a távirányító mikrofonjába bemondott hangutasításokkal képesek vezérelni a vetítőt vagy segítenek új tartalmat keresni.
A Leica Cine Play 1 – talán nem véletlenül – nagyon sok hasonlóságot mutat a Hisense C2 Ultra projektorral, de javasolt 3.500 € (kb. 1,4M Ft) ára annál jóval magasabb. A vetítőhöz opcionálisan kapható Leica Floor Stand padlóállvány ára 395 € (kb. 160.000 Ft). Hazai forgalmazása egyelőre kérdéses.
LEICA CINE PLAY 1 jellemzők: |
|
|
|
|
|
|
|
Kapcsolódó tartalmak kereséséhez az alábbi címkék használatát javasoljuk.